SDMP wyróżnione godłem „Opolska Marka 2016”.

Na tegorocznej uroczystej gali „Opolska Marka 2016”, w kategorii „promocja regionu” za organizację Święta Mostu i Żeliwa, wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi.

DSC_0000

Prestiżowy tytuł „Opolskiej Marki”, przyznawany przez zarząd województwa opolskiego, jest formą promocji potencjału gospodarczego  naszego województwa na rynkach krajowym i zagranicznych. Promuje on najlepsze w naszym regionie produkty, usługi, rozwiązania innowacyjne i jest wyróżnieniem dla firm i organizacji.

Na tegoroczną, już czternastą, edycję konkursu zgłoszono 58 przedsiębiorstw i organizacji w kilku kategoriach: produktu, usługi, eksportu, promocji regionu, innowacji i przedsiębiorstwa dla regionu. Jury konkursu przyznało 11 laurów Grand Prix oraz 11 wyróżnień. Uroczysta gala wręczenie nagród odbyła się 21 kwietnia 2017 roku w salach pięknie odrestaurowanego pałacu w Sulisławiu koło Grodkowa. Nagrody wręczali członkowie zarządu województwa: marszałek  Andrzej Buła, wicemarszałkowie Stanisław Rakoczy, Roman Kolek i Antoni Konopka oraz członkowie kapituły konkursu. Wśród nagrodzonych znalazło się także Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi. Otrzymało ono wyróżnienie w kategorii „promocja regionu” za organizację Święta Mostu i Żeliwa. Marszałkowie Andrzej Buła i Roman Kolek wręczając nagrodę przypomnieli o swoim osobistym uczestnictwie w naszym Święcie. Doceniono rozmach, wyjątkowość, frekwencję i zainteresowanie mediów, jakim cieszyła się impreza. Podkreślono wyjątkowe znaczenie promowania zabytków i historii naszego regionu oraz promowanie wkładu śląskiego przemysłu w rozwój przemysłu europejskiego. Odbierając nagrodę, prezes Józef Tomasz Juros podziękował za docenienie wysiłków członków Stowarzyszenia, którzy od lat, działając społecznie, nie ustają w wysiłkach integrowania naszego środowiska, promowania wiedzy historycznej oraz zabytków Ozimka i doliny Małej Panwi. Zadeklarował także, że nagroda jest dodatkową motywacją dla członków Stowarzyszenia, do dalszych działań. Zapraszając na tegoroczne Święto Mostu i Żeliwa, które odbędzie się w dniach 15-17 września, przypomniał o organizowanej przy tej okazji pod patronatem opolskich uczelni, marszałka województwa, starosty opolskiego i burmistrza Ozimka, V Międzynarodowej Konferencji Miłośników Żeliwa.

JTJ

Top
Menu
Responsive Menu Clicked Image