Konkurs strojów historycznych – 2018

     

     Najważniejszą tegoroczną imprezą, organizowaną już po raz czwarty przez członków i sympatyków Stowarzyszenia, będzie Święto Mostu i Żeliwa. Odbędzie się ono w dniach 7-9 września 2018 roku. Trzydniowa impreza obfitować będzie w wiele atrakcji: koncerty, inscenizacja teatralna, rekonstrukcja „bitwy o most”, zlot starych samochodów, giełda staroci, pokazy dawnych zawodów… i wiele innych atrakcji. W sobotnie popołudnie, 8 września, podobnie jak w latach ubiegłych przemaszerujemy ulicami miasta w barwnym korowodzie historycznym z kościoła ewangelickiego do mostu. Pragniemy zachęcić mieszkańców i gości do włączenia się do wspólnej zabawy. W związku z tym już dziś Stowarzyszenie ogłasza konkurs na najbardziej pomysłowy i najładniejszy strój z czasów odtwarzanych wydarzeń, to znaczy z przełomu XVIII i XIX wieku. Specjalna komisja dokona oceny i wyłoni zwycięzców w kilku kategoriach: indywidualnej, rodzinnej i grupowej. W rywalizacji może wziąć udział każdy, bo jak przekonaliśmy się w latach ubiegłych, nie wymaga to specjalnych nakładów finansowych, a najważniejsza była fantazja i pomysł. Jeżeli swoim udziałem uatrakcyjnimy barwny korowód historyczny, poza dobrą zabawą mamy szansę na nagrody. Szczegóły regulaminu i zasady uczestnictwa w konkursie zostaną podane na stronach Stowarzyszenia i do wglądu w bibliotece Domu Kultury.

       Wzorem lat ubiegłych warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do 31.08.2018 r. na adres e-mail: biuro@sdmp.pl wypełnionej karty uczestnictwa w konkursie (stanowiącej załącznik nr 1 do regulaminu) oraz uczestnictwo w przemarszu korowodu historycznego w sobotę 8 września 2018 r. w trakcie Święta Mostu i Żeliwa w Ozimku (z kościoła ewangelickiego na most wiszący). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 8 września 2018 r. w trakcie uroczystości. Każdy uczestnik indywidualny lub przedstawiciel każdej grupy będzie miał możliwość krótkiej prezentacji stroju/strojów (max. 3 minuty). Organizator przewiduje atrakcyjne nagrody. W latach minionych uczestnicy rywalizacji zaskoczyli nas pomysłowością i entuzjazmem. Mamy nadzieję, że tak będzie i w tym roku. Już dzisiaj życzymy wszystkim udanej zabawy i sukcesów w konkursie.

        Mamy nadzieję, że tegoroczne Święto Mostu i Żeliwa, przyczyni się do wzbogacenia życia kulturalnego naszego miasta i pomoże w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Zapraszamy do pomocy w organizacji i wspólnej zabawy.

Regulamin konkursu

Załącznik do Regulaminu konkursu strojów regionalnych i historycznych z XVIII i I połowy XIX wieku

Józef Tomasz Juros – Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi

1. DSC_0022 2. ŚWIĘTO MOSTU I ŻELIWA 12.09.2015 3. ŚWIĘTO MOSTU I ŻELIWA 12.09.2015

 

Top
Menu
Responsive Menu Clicked Image